A Section Individual Knockout |
The 1st Round All matches to be played by 1 December, players to make own arrangements | ||
Preliminaries | ||
1. Harry Boswell (Elton Lib) | v | Jason Whitworth (Whitefield Con) |
2. Craig Seymour (Rad Cen) | v | Dave Morley (Rad Cen) |
3. Max Jones (Buchanans) | v | Ste Greensmith (Elton Lib A) |
4. Paul Dean (Rad Cen) | v | A Newbury (Elton Lib) |
5. Mark Matulka (Whitefield Con) | v | Wes Dickens (Rad Cen) |
6. Mark Hathaway (Hollins) | v | Fin Mottershead (Elton Fold) |
7. Paul Greenfield (Rad Cen) | v | Paul McManus (Rad Cen) |
8. Paul Taylor (Hollins) | v | Mark Foulger (Buchanans) |
1st Round | ||
Winner of Game 1 | v | Dennis McCloughlin (Hollins) |
Winner of Game 2 | v | Paddy Monagle (Hollins) |
Tanveer Hussain (Rad Cen) | v | Winner of Game 3 |
Martin Cambray (Rad Cen) | v | Winner of Game 4 |
Matt Holt (Rad Cen) | v | Winner of Game 5 |
Loz O'Sullivan (Rad Cen) | v | Winner of Game 6 |
Winner of Game 7 | v | Adam Williams (Rad Cen) |
Winner of Game 8 | v | Ste Mahon (Elton Lib) |
Dean Higgins (Hollins) | v | Gary Sandiford (Whitefield Con) |
Jim Derby (Hollins) | v | Sal Amin (Elton Fold) |
Mark Brogan (Whitefield Con) | v | Pete Wilding (Buchanans) |
Martin Lee (Elton Fold) | v | Chris Gowing (Elton Fold) |
Stuart Barton (Seedfield) | v | Daz Mills (Rad Cen) |
Adam Galloway (Rad Cen) | v | Dave Ganz (Rad Cen) |
Matt Heaton (Elton Lib) | v | Paul Eslick (Seedfield) |
Wayne Timperley (Rad Cen) | v | Tony Keily (Rad Cen) |
The 2nd Round All matches to be played by 21 January 2024 | ||
Adam Williams (Rad Cen) | v | Matt Heaton (Elton Lib B) |
Daz Mills (Rad Cen) | v | Paddy Monagle (Hollins) |
Mark Matulka (Whitefield Con) | v | Wayne Timperley or Tony Keily (Rad Cen) |
Dennis McCloughlin (Hollins) | v | Mark Brogan or Pete Wilding |
Sal Amin (Elton Fold) | v | Chris Growing (Elton Fold) |
Ste Mahon (Elton Lib A) | v | Dean Higgins (Hollins) |
Martin Cambray (Rad Cen) | v | Tanveer Hussain (Rad Cen) |
Mark Hathaway (Hollins) | v | Dave Ganz (Rad Cen) |
The Quarter Finals All matches to be played by 21 Feb 2024 | ||
Mark Matulka (Whitefield Con) | v | Daz Mills (Rad Cen) |
Dennis McCloughlin (Hollins) or Mark Brogan (Whitefield Con) | v | Chris Growing (Elton Fold) |
Dave Ganz (Rad Cen) | v | Tanveer Hussain (Rad Cen) |
Adam Williams (Rad Cen) | v | Dean Higgins (Hollins) |
The Semi Finals All matches to be played by ASAP | ||
Daz Mills (Rad Cen) | v | Adam Williams (Rad Cen) |
Chris Gowing (Elton Fold) | v | Tanveer Hussain (Rad Cen) |
The Final Played Mon 12th June @ Elton Lib 7:30 | ||
Paul Dean | v | Pete Wilding |
A Section | P | W | L | D | PTS | |
1 | Radcliffe C | 20 | 14 | 6 | 0 | 93 |
2 | Hollins | 20 | 11 | 9 | 0 | 82 |
3 | Radcliffe B | 20 | 11 | 9 | 0 | 80 |
4 | Whitefield A | 20 | 14 | 6 | 0 | 79 |
B Section | P | W | L | D | PTS | |
1 | Savannas | 18 | 13 | 5 | 0 | 82 |
2 | Martini B | 17 | 12 | 5 | 0 | 74 |
3 | Martini A | 18 | 9 | 9 | 0 | 71 |
4 | Walmersley | 18 | 12 | 6 | 0 | 70 |